Chystáte sa na letný road trip? Len 20 eur vám môže zachrániť celú dovolenku

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Spoznať za krátky čas množstvo miest a krajín a mať auto neustále k dispozícii – to sú najväčšie výhody, pre ktoré si prevažne mladšie ročníky vyberajú dovolenku v podobe takzvaného road trip-u. Ale ruku na srdce, kontrolujeme si auto pred každou dlhou cestou? “Nemali by sme zabúdať na to, že auto, aj keď sa nám zdá, že je vo výbornom technickom stave, nám môže zaštrajkovať v najnevhodnejšej chvíli. Mať dobré poistenie je pre podobné situácie veľkou výhodou”, pripomína hovorkyňa poisťovne Union, Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Neviete si rady? Nechajte si poradiť

Motoristi pri uzatváraní poistenia – či už havarijného alebo povinného zmluvného, často váhajú, či si priplatiť aj za asistenčné služby. Jednorázová ročná investícia 20 eur im pritom môže ušetriť stovky eur za odťah vozidla, náhradné ubytovanie, alebo požičanie auta. Stačí kontaktovať partnerskú asistenčnú službu Eurocross a jej skúsení zamestnanci vám pomôžu vyriešiť či už problémy s pokazeným alebo rozbitým autom. “Poistenie kryje aj ďalšie s tým súvisiace náklady, ako je napríklad ubytovanie počas opravy. Klienti môžu využiť aj zapožičanie náhradného vozidla, s ktorým môžu pokračovať vo svojej plánovanej ceste až po dobu 10 dní, čo im doslova zachráni dovolenku”, prezrádza novinku Daniel Baran, manažér odboru vývoja produktov neživotného poistenia Union poisťovne.

5 dôvodov, prečo je dobré mať asistenčnú službu

1. Zabezpečia odťah auta

Poisťovňa Union vám v rámci asistenčnej služby zabezpečí odťah vozidla, pri dopravnej nehode v zahraničí uhradí odťah do výšky 1000 eur a po prekročení tohto limitu je odtiahnutie možné do najbližšieho servisu. Pri poruche vozidla asistenčná služba zabezpečí odťah do vzdialenosti 100 km.

2. Preplatia náklady na prenocovanie

Bez rozdielu, či musíte nečakane pre problémy s autom prenocovať na Slovensku alebo v zahraničí, poisťovňa Union v rámci asistenčnej služby EuroCross preplatí dve noci do výšky 50 eur za osobu na noc.

3. Pomôžu so stratenými kľúčmi alebo s vybitou batériou

Keď stratíte, alebo si zabuchnete kľúče v aute, asistenčná služba vám zabezpečí pomoc. Rovnako pomôžu pri defekte pneumatiky alebo s vybitou batériou, maximálny limit je v oboch prípadoch 150 eur.

4. Zabezpečia náhradné auto

V prípade dopravnej nehody, poruchy alebo krádeže auta môžete využiť v rámci asistenčnej služby náhradné vozidlo až po dobu 10 dní.

5. Zabezpečia návrat domov alebo pokračovanie v ceste

Keď vám auto ukradnú, alebo je nepojazdné z dôvodu dopravnej nehody, môžete využiť asistenčnú službu pre návrat domov alebo pokračovanie v ceste vlakom, autobusom alebo lietadlom. V zahraničí je táto služba limitovaná do výšky 1000 eur.

Investovať pár eur navyše do pripoistenia asistenčnej služby vám tak pomôže užiť si dovolenku bez starostí.

Informačný servis

Viac k témam: Dovolenka, Poistenie, PR, Road Trip
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa na letný road trip? Len 20 eur vám môže zachrániť celú dovolenku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *