Automobilka PSA v Trnave preruší výrobu, Jaguar Land Rover aj Kia idú v riadnej prevádzke

0
31

17.3.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 16. marca 17:49

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zastavuje vo štvrtok 19. marca od 6:00 výrobu. Prerušenie výroby má predbežne trvať do piatku 27. marca. Podľa hovorcu automobilky Petra Šveca ide o preventívne opatrenie, koronavírus v podniku nebol zistený.

Viac o téme: Koronavírus

Ešte v pondelok napoludnie automobilka informovala, že v dôsledku koronavírusu zatiaľ necíti výpadok v dodávkach komponentov, ani v záujme o vozidlá vyrábané v Trnave. V trnavskej automobilke aktuálne pracuje okolo 4 500 zamestnancov.

Rozhodnutie v rámci celej skupiny

Prerušenie výroby v Trnave je súčasťou rozhodnutia v rámci celej skupiny PSA, ktorá oznámila, že do 27. marca zastavuje výrobu v závodoch po celej Európe “pre to, že v uplynulých dňoch bolo zaznamenané rýchlejšie pribúdanie vážnych prípadov ochorenia COVID-19.”

Okrem zaznamenania serióznych prípadov ochorenia v blízkosti výrobných závodov skupiny PSA podľa jej pondelkového vyhlásenia je dôvodom zastavenia produkcie aj narušenie dodávok zo strany veľkých subdodávateľov a “náhle oslabenie automobilových trhov”.

Členovia krízového výboru PSA rozhodli, že už v pondelok sa zastaví výroba v Madride a vo francúzskom Mulhouse a v nasledujúcich dňoch bude nasledovať prerušenie produkcie v ďalších španielskych a francúzskych závodoch aj v závodoch v Nemecku, Veľkej Británii, v Portugalsku, Poľsku a na Slovensku.

Zvýšené hygienické opatrenia v Nitre

Závod Jaguar Land Rover v Nitre je tak ako všetky výrobné závody automobilky v riadnej prevádzke. Potvrdila to manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Miroslava Remenárová.

“Zdravie našich zamestnancov je pre nás prioritou. Neustále sledujeme nariadenia a odporúčania vlády a orgánov na ochranu zdravia, aby sme minimalizovali šírenie vírusu,” dodala.

Automobilka v tejto súvislosti zavádza niekoľko dočasných opatrení. Tie zahŕňajú napríklad zvýšené hygienické opatrenia v závode či zákaz externých návštev.

Fabrika umožnila zamestnancom, ktorých povaha práce to umožňuje, a ich prítomnosť v závode nie je nutná, prácu z domu, a taktiež zabezpečila rotáciu ľudí alebo tímov v administratívnych kanceláriách tak, aby sa ľudia prestriedali a tímy boli rozdelené.

Kia má zriadený reakčný tím

“Od dnešného dňa, 16. marca, máme pre našich zamestnancov k dispozícii ochranné rúška, ktorých distribúcia práve prebieha,” dodala Remenárová.

Štandardne beží aj žilinská Kia Motors Slovakia. Pre agentúru SITA to uviedol jej hovorca Ján Žgravčák.

“Kia Motors Slovakia pozorne sleduje vývoj situácie okolo COVID-19 na Slovensku a neustále robí sprísnené opatrenia s cieľom zabrániť rozšíreniu infekcie do našich výrobných priestorov,” povedal Žgravčák.

Okrem toho bol priamo v Kia Motors Corporation a v každej jej dcérskej spoločnosti zriadený reakčný tím COVID-19, aby monitoroval situáciu a znížil riziká.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Jaguar Land Rover, Kia Motors Slovakia, Koronavírus, PSA Peugeot Citroën Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka PSA v Trnave preruší výrobu, Jaguar Land Rover aj Kia idú v riadnej prevádzke © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu