Poslanci odsúdili vojenskú agresiu voči Ukrajine, ktorá ani neodráža vôľu väčšiny Rusov

0
105

25.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. februára 16:28

Sme presvedčení, že prebiehajúca agresia neodráža vôľu väčšiny ruského národa. Ruský národ si nezaslúži, aby ho jeho politické vedenie viedlo do medzinárodnej izolácie a ekonomickej krízy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Uvádza sa to vo vyhlásení k vojenskej agresii Ruskej federácie proti Ukrajine, ktoré predložili do Národnej rady SR vládni poslanci. Za uznesenie hlasovalo 112 zo 113 prítomných členov zákonodarného orgánu.

„Parlament čo najdôraznejšie odsudzuje nevyprovokovanú, neodôvodnenú a neoprávnenú vojenskú agresiu Ruskej federácie proti Ukrajine,“ píše sa v texte vyhlásenia, s ktorým prišli nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) a predsedovia vládnych poslaneckých klubov Michal Šipoš (OĽaNO), Peter Pčolinský (Sme rodina) a Anna Zemanová (SaS).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálna situácia na Ukrajine (fotografie)

Vo vyhlásení sa okrem iného uvádza, že slovenský parlament žiada Ruskú federáciu, aby sa vrátila k rokovaciemu stolu a úprimne hľadala riešenia mierovou cestou. Slovenský parlament má vo vyhlásení potvrdiť, že územie samozvaných republík Doneck a Luhansk sú naďalej zvrchovaným územím Ukrajiny.

„Parlament zdôrazňuje, že občania SR sú solidárni so susedným ukrajinským národnom a plne podporujú jeho právo slobodne si vybrať svet, v akom chcú pokojne žiť a prosperovať,“ konštatuje sa vo vyhlásení.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci odsúdili vojenskú agresiu voči Ukrajine, ktorá ani neodráža vôľu väčšiny Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu